Uudised
Goodyear Dunlop Tires Baltic AS sõlmis tootjavastutuslepingu MTÜ Eesti Rehviliiduga 2005-12-22

Sel nädalal algas vanarehvide kogumise ja taaskasutamise tootjavastutuslepingute sõlmimine MTÜ-ga Eesti Rehviliit.
Esimesena sõlmis lepingu Goodyear Dunlop Tires Baltic AS.
Eesti suurim rehvide maaletooja usaldas 01.01.2006 kehtima hakkavast vanarehvide taaskasutuskohustusest tulenevalt MTÜ- le Eesti Rehviliit vanarehvide kogumise ja taaskasutusse suunamise.
Automüüjatest on rehvide tootjavastutuslepingu sõlminud ELKE Auto AS, kes toob maale ka Bridgestone kaubamärki kandvaid rehve.
Jäätmeseadusest tulenevalt on kõikidel rehvitootjatel ( Eesti tingimustes - maaletoojatel) kohustus koguda kokku ja taaskasutada enda poolt müüdud rehvid. See puudutab ka eelnevatel perioodidel müüdud rehve. MTÜ Eesti Rehviliiduga tootjavastutuslepingu sõlminud firmadel on võimalus seda teha, tasudes müüdud rehvide pealt Rehviliidule 800kr./tonn, kes siis organiseerib edasise tegevuse vastavalt kehtivale seadusandlusele.
Rehvitöökodadel on samuti võimalik ühineda MTÜ Eesti Rehviliidu programmiga. See võimaldab hakata tulevikus rehve tasuta ära andma.
Elanikel saab olema võimalus tasuta rehve ära anda alates 01.01.2006. Tallinna linn on toetamas Rehviliidu vanarehvide kogumise ja taaskasutamise projekti ~100000 krooniga ja see võimaldab juba praegu rehve mõistlikus koguses ära anda Tallinnas aadressil Rahumäe tee 5 ja Tallinna Prügilas.
Täpsem info MTÜ Eesti Rehviiliit koduleheküljelt: www.rehviliit.ee


Kaur Kuurme
Projektijuht
56236697


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=1

MT EESTI REHVILIIT. Kik igused kaitstud.