Uudised
Rehvitöökodade kvaliteedi parandamise ideest 2012-01-03

MTÜ Eesti Rehviliidu liikmeskonnas on hakanud ringlema idee, kuidas ühtlustada rehvipaigaldajate töö kvaliteeti ning seeläbi muuta liiklemist turvalisemaks.

Teatavasti on rehvide paigaldamisel väga oluline see, kuidas rehvi veljelt maha võetakse, kuidas rehvi tasakaalustatakse, kuidas rehv uuesti veljele paigaldatakse. Samuti on oluline teada mustri veeremise suunda, õiget rehvirõhku, tuleb osata hinnata rehvi seisukorda ning anda ka tarbijale asjalikku nõu, kas tema poolt paigaldamiseks toodud rehv on üldse nõutele vastav. Kindlasti tuleb osata õigete materjalidega ka rehvi parandada.

MTÜ Eesti Rehviliidu liikmeskonna ja koostööpartnerite eesmärk ei ole kellegi tegevust piirata, vaid üldist rehvitöökodade kvaliteeti ühtlustada. Üheks selliseks mõtteks on vastava kvaliteedimärgi välja töötamine. Kvaliteedimärgi saaks töökoda ja seal töötav meister/meistrid, kes on läbinud vastava koolituse. Meister omakorda vastutab rehvitöökojas töötavate töötajate pädevuse eest. Tarbijale oleks see omakorda garantiiks, et selles rehvitöökojas saab ta asjatundlikku teenindust. Õigesti paigaldatud ja õige rõhuga sõitev rehv tagab ühtlasi ka rehvi pikema eluea ning turvalise liiklemise ja säästab läbi selle ka tarbija raha.

Meediakajastust on see teema ka leidnud ning siin ka mõned lingid:

http://www.postimees.ee/686690/rehviliidu-juht-rehvivahetus-voiks-kaia-litsentsi-alusel/

http://www.postimees.ee/686716/koolitaja-litsentsiga-rehvitookojad-muudaks-liikluse-turvalisemaks/

http://www.tv3play.ee/play/261886/

Kaur Kuurme

tegevjuht


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=105

MT EESTI REHVILIIT. Kik igused kaitstud.