Uudised
Pressiteade: Kulunud rehve saab tasuta ära anda 2007-11-08

Vanade rehvide kogumist ja taaskasutamist korraldav MTÜ Eesti Rehviliit paneb kaaskodanikele südamele, et vanu rehve saab ära anda paljudes rehvivahetustöökodades või tuua need kogumispunktidesse.

“On viimane aeg autole alla panna talverehvid, millega seoses soovivad paljud autoomanikud vabaneda kulunud suverehvidest. Ikka veel levib väärarusaam, nagu poleks vanu rehve kuhugi viia, mistõttu need rändavad metsa alla või jäetakse mõnda teise ebasobilikku kohta vedelema. Tegelikult on Rehviliidu poolt rajatud üle-eestiline kogumisvõrk,” ütles liidu tegevjuht Kaur Kuurme.

Jäätmeseadus sätestab, et inimestel peab olema võimalus rehve tasuta ära anda maakonna piires või 50 kilomeetri raadiuses. Kuurme sõnul peavad seadusele vastavat kogumissüsteemi praegu üleval MTÜ Eesti Rehviliidu liikmed ja nende koostööpartnerid. Rehviliidu tootjavastutussüsteemiga liitunud firmadel on vastav märk ning keskkonnateadlikult mõtlevad kliendid saavad valida, kus nad rehve ostavad ja vahetavad.

Vanade rehvide kogumist alustas Rehviliit 1. jaanuaril 2006. aastal ning aastaga koguti 6100 tonni vanu rehve. Rehve võtab Rehviliit vastu eraisikutelt, omavalitsustelt, heakorrafirmadelt, aga ka Riigi Metsamajandamise Keskuselt, kes korjab pahatahtlikult metsa alla toodud rehvid kokku. Täpsemat infot kogumisvõrgu kohta leiab aadressilt www.rehviliit.ee.

Kuurme sõnul tuleb liiklusohutuse huvides kulunud rehvid kindlasti kokku koguda ja taaskasutada. „Nõuetele mittevastavate rehvide kasutamine võib põhjustada liiklusõnnetusi ning panna ohtu nii autojuhi kui ka kaasliiklejad,” lisas Kuurme.


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=31

© MTÜ EESTI REHVILIIT. Kõik õigused kaitstud.