Uudised
Rehviliit ja politsei teevad turvalisuse tõstmise nimel koostööd 2007-11-26
MTÜ Eesti Rehviliit annab täna politseile tasuta üle 20 rehvimustri sügavuse mõõtjat, koostöös politseiprefektuuridega korraldatakse detsembrikuus ka ühiseid kontrollmõõtmisi, eesmärgiga teavitada liiklejaid vanade rehvidega seotud turvariskidest.

 

Rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme sõnas, et rehvide kontrollimine on oluline liiklusohutuse tagamisel ning praegust olukorda, kus taolisi mõõtmisi valdavalt ei teostata, võiks muuta. „Nõuetele mittevastavate rehvide kasutamine võib põhjustada liiklusõnnetusi ning panna ohtu nii autojuhi kui ka kaasliiklejad. Rehviliidu hinnangul võiks liiklusõnnetuste toimumisel rohkem tähelepanu pöörata ka õnnetuses osalevate sõidukite rehvide seisukorrale ning fikseerida see ära avariiprotokollis. Nii maanteeametil kui ka politseil puudub hetkel selline statistika, sest seadus ei täpsusta rehvide kontrollimise kohustust,” ütles Kuurme.

 

Rehviliidu tegevjuht lisas, et liit otsustas omalt poolt teha esimese sammu turvalisuse tõstmisel ning anda politseile tasuta üle 20 rehvimustri sügavuse mõõtjat, mis jagatakse nelja politseiprefektuuri vahel. „Kindlasti korraldame koostöös prefektuuridega veel sel aastal ka kontrollmõõtmisi, et teadvustada inimestele vanade rehvide kasutamisega seonduvaid turvariske,” lubas Kuurme.

 

MTÜ Eesti Rehviliit on Eesti vanim tootjavastutusorganisatsioon, mis tegeleb vanarehvide kogumise ja taaskasutamise korraldamisega. Liitu kuuluvad Eesti suurimad rehvide tootjad ja maaletoojad, kes seisavad selle eest, et vanad rehvid saaksid optimaalselt ja keskkonnasäästlikult taaskasutatud.

 

 

 

Lisainfo:

Kaur Kuurme
MTÜ Eesti Rehviliit tegevjuht

 

kaur.kuurme@rehviliit.ee

 

56 23 6697

Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=36

MT EESTI REHVILIIT. Kik igused kaitstud.