Uudised
Enamikul kontrollitud sƵidukitest olid talverehvid 2007-12-05
Tänasel Põhja prefektuuri ja Rehviliidu ühisoperatsioonil kontrollitud 240 sõidukist olid kuuel all nõuetele mittevastavad rehvid. Põhja Politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna juhtivkonstaabel Tarmo Roossaare sõnul on hea meel tõdeda, et suurem osa sõidukijuhte on oma auto rehvid ära vahetanud. „Libedal teel peavad kõik juhid olema ettevaatlikud, kuid kindel on, et suverehvidega sõiduk on muutuvates teeoludes suuremaks ohuallikaks,” lisas juhtivkonstaabel.

Rehviliidu tegevjuhi Kaur Kuurme sõnul on ta operatsiooni tulemustest meeldivalt üllatunud. „Rikkumiste protsent on üldarvu vaadates väga väike. Oli ka tunda seda, et inimesed on muutunud rehvide osas varasemast palju teadlikemaks, rohkem on hakatud tähelepanu pöörama sellele, mis seisus need rehvid seal auto all ikkagi on,” kommenteeris Kuurme.

Täna kella 11 ajal alanud ja kella 15-ni kestnud politseioperatsioonil kontrolliti kokku 240 sõidukit kolmes kohas Tallinnas. Kokku osales operatsioonil 6 politseinikku ja 6 rehviliidu esindajat.

Samal ajal toimus Viljandi maanteel teinegi politseioperatsioon, mille käigus kontrolliti nii talverehvide kasutamist kui ka teiste liikluseeskirja nõuete täitmist. Kolmetunnise operatsiooni käigus kontrollisid Põhja prefektuuri lõuna politseiosakonna ja korrakaitseosakonna politseinikud kokku 420 sõidukit ja koostasid 23 väärteomaterjali. Kolm autojuhti sõitsid suverehvidega, 7 ületasid kiirust, kuuel juhul polnud sõiduk läbinud tehnoülevaatust ning ühel juhil puudus juhtimisõigus. Lisaks tabati ka üks joobes juht ning kolm alkoholi tarvitamise tunnustega autojuhti. 

Üks jääknähtudega sõitjatest oli 23-aastane Ilona, kelle juhitud autos oli ka pooleteise aastane laps. Pisitüdruk oli küll nõuetekohases turvahällis, kuid tema jaoks oli ohuallikaks alkoholi tarvitamise tunnustega ema.

Taavi Kullerkupp
pressiesindaja
Avalike suhete büroo
Põhja Politseiprefektuur
taavi.kullerkupp@pohja.pol.ee
Tel: 612 4055
GSM: 51 23 885


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=38

© MTÜ EESTI REHVILIIT. Kõik õigused kaitstud.