Uudised
Tallinn tahab naastrehvid keelata 2008-02-27

Keskerakondlik Tallinna linnavalitsus algatas seadusemuudatuse ettepaneku, mille eesmärk on keelustada naastrehvide kasutamine Eestis.

Homme kavatseb linnavalitsus saata volikogule kinnitamiseks otsuse eelnõu teha vabariigi valitsusele ettepanek muuta 2001. aastast pärinevat teede- ja sideministri määrust, mis lubab naastrehvidega sõita, teatas Raepress.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on uuringud näidanud, et naastrehvide kasutamise keelustamisega saavutatakse teekatete pikem eluiga, mis vähendab oluliselt teede remondivajadust ja vähendab autorataste alt õhku lenduvat tolmu.

Lamellrehvi kasuks räägib Boroditši väitel ka see, et uuringu kohaselt esineb linnatingimustes lumist teekatet väga harva ja sõites paljal teekattel, kulutavad naastrehvid intensiivselt katet, kusjuures nende haardetegur on võrreldav suverehvi ja naastudeta talverehvi omaga.

«Argument on ka see, et jäiselt libedal teel ei päästa hooletut juhti ka naastrehvid, aga talvistelt lumistel teedel on lamellrehvidel väga hea pidamine.»

Tallinna Tehnikaülikooli 2003. aastal tehtud uuring kloriidide mõjust Tallinna keskkonnaseisundile ilmnes, et naastrehvidega sõitmise tulemusena kuluvad teekatted mitu korda kiiremini kui harilike rehvidega sõites.

Juba 2-3 aastaga võivad tekkida katetele nii sügavad pikisuunalised kulumisjäljed, et neid tuleb lappida või paigaldada uus kattekiht. Tallinnas on paljudes kohtades roopad ulatunud katendi kulumiskihist läbi ja paljandunud on aluskiht.

Katendite remondivajaduse ja kevadise kõrgenenud õhusaaste üheks põhjustajaks peavad uuringu läbiviijad naastrehvide kasutamisega kaasnevat katendite kulumist.

Linnavalitsuse ettepaneku järgi kulutataks naastrehvide kasutamise läbi liikluskulude ja õnnetuste vältimisega saadav sääst kogu ulatuses teede remondiks.

Eesti lähiriikidest on naastrehvid keelatud Poolas, erinevalt Raepressi andmetest öeldi Postimees.ee'le Leedu saatkonnast, et Leedus ei ole naastrehvid keelatud. Samuti võib naeltega sõita Lätis. 

 http://www.postimees.ee/270208/esileht/siseuudised/314136.php


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=43

© MTÜ EESTI REHVILIIT. Kõik õigused kaitstud.