Uudised
Rehviliit: autoomanikul on õigus rehvitüüpi valida 2008-02-27

MTÜ Eesti Rehviliit on seisukohal, et üht rehvitüüpi ei saa teisele eelistada enne, kui ei ole läbi viidud põhjalikku uuringut, samuti on autoomanikul liidu hinnangul õigus vastavalt oma vajadustele rehvi valida.

«Autoomanikul peab olema võimalus valida, mis rehviga sõita, sest teeolud, kus liigeldakse, võivad talvisel ajal olla piirkonniti väga erinevad,» nentis rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme pressiteates.

Kuurme tõi välja, et Eesti niiske kliima tõttu on jäite tekkimise oht meie maanteedel, rääkimata kõrvalteedest, talvisel ajal väga suur.

Enne kaalukate otsuste langetamist peaks Kuurme sõnul  põhjalikult tutvuma meie lähinaabrite Soome, Rootsi ja Norra kogemusega.

«Nendes riikides on Eestiga sarnased, kuigi piirkonniti erinevad ilmastikutingimused. Samuti võeti naastrehvid Eestis kasutusele Põhjamaade eeskujul,» sõnas Kuurme.

«Meie senise kurva liiklusstatistika taustal ei tohiks turvalisusega tingida,» lisas rehviliidu tegevjuht.

Rehviliidu hinnangul on üheks võimaluseks ka naastrehvide kasutusaja lühendamine.

Poleemika talvehvide kasutamise üle kutsus esile Tallinna linnavalitsuse algatatud seadusemuudatuse ettepanek, mille eesmärk on keelustada naastrehvide kasutamine Eestis.


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=44

MT EESTI REHVILIIT. Kik igused kaitstud.