Uudised
1. maist on keelatud naastrehvidega sõitmine 2008-04-22

14. aprill 2008

1. maist on keelatud naastrehvidega sõitmine

Vanade rehvide kogumist ja taaskasutamist korraldav MTÜ Eesti Rehviliit soovitab autoomanikel suverehvid sõidukile alla panna, sest ilmad on soojenemas ning 1. maist on keelatud naastrehvidega sõitmine. Rehviliit tuletab ka meelde, et vanu rehve saab ära anda paljudes rehvivahetustöökodades või tuua need kogumispunktidesse. Ülevaate kogumisvõrgust leiab SIIT.

“Rehvivahetusega kaasneb sageli uute rehvide ostmine, mistõttu tuleb kulunud autokummid utiliseerida. Vanad rehvid saab tsiviliseeritult ära anda, sest Rehviliit on rajanud üle-eestilise kogumisvõrgu,” ütles Rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme.

Jäätmeseadus sätestab, et rehve peab olema võimalik tasuta ära anda maakonna piires või 50 kilomeetri raadiuses. Kuurme sõnul peavad seadusele vastavat kogumissüsteemi praegu üleval ainult Rehviliiduga liitunud rehvide maaletoojad ja edasimüüjad. „Rehviliidu tootjavastutussüsteemiga liitunud firmadel on vastav märk ning keskkonnateadlikult mõtlevad kliendid saavad valida, kus nad rehve ostavad ja vahetavad,“ rõhutas Kuurme.
Kuurme sõnul on Rehviliit seisukohal, et Eestis tuleks kaaluda naastrehvidega sõitmise aja piiramist. „Eelkõige tuleks lühendada kevadist naastudega sõitmist, sest siis on teedelagunemise aeg. Eestis võiksid naastrehvid olla keelatud kas 1. või 15. aprillist. Juhul kui ilmatingimused on endiselt talvised, saab riik operatiivselt naastudega sõitjatele ajapikendust anda,“ lisas Kuurme.

Vanade rehvide kogumist alustas Rehviliit 1. jaanuaril 2006. Rehve võtab Rehviliit vastu eraisikutelt, omavalitsustelt, heakorrafirmadelt, aga ka Riigi Metsamajandamise Keskuselt, kes korjab pahatahtlikult metsa alla toodud rehvid kokku.

Rehviliit osaleb ka suures Eestimaa puhastusaktsioonis Teeme Ära 2008 ning aprillis pööratakse erilist tähelepanu looduses vedelevate rehvide kokkukorjamisele. Rehvid saab tasuta ära anda Rehviliidu suurimas kogumispunktis Tallinna Prügilas, samuti on avatud väiksemate koguste tarbeks teised Rehviliidu kogumispunktid üle Eesti. Mitmes Eesti piirkonnas organiseerib Rehviliit kasutatud sõidukikummide äravedamiseks transpordi, juhul kui satutakse suurema „leiukohale“.

Lisainfo:
Kaur Kuurme
MTÜ Eesti Rehviliit tegevjuht
kaur.kuurme(at)rehviliit.ee
Tel: 56 23 6697


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=49

MT EESTI REHVILIIT. Kik igused kaitstud.