Uudised
Inimesed kasutavad prügitalguid oma rämpsust vabanemiseks 2008-04-30

29.04.2008 12:09
Hanneli Rudi, Postimees.ee

Töökojad sokutavad autorehve kogumiskohtadesse!
Inimesed on hakanud sokutama oma rämpsu sel laupäeval üleriigilise kampaania käigus koristamisele minevatele prügimägedele, samuti tuuakse prahti juba koristatud aladele.

«Olmejäätmeid tuuakse jooksvalt juurde 3. mail koristamisele minevatesse hunnikutesse, samuti on prahti toodud juba puhastatud aladele,» ütles Tallinna lähedal asuva Jõelähtme valla keskkonna vanemspetsialist Liis Truubon Postimees.ee’le.

Kui palju inimesed on prügi juurde toonud, on vallaametniku sõnul raske täpselt öelda. «Kui keegi paneb oma neli kilekotti olemasoleva hunniku peale, siis silma järgi hinnates on raske öelda, kas need enne olid seal või mitte,» selgitas ta.

Maardu külje alla jäävas Ülgase piirkonnas teab Truubon aga kolme prügihunnikut, mis on tekkinud just viimase kümmekonna päeva jooksul. Ka on samas piirkonnas juba koristatud kohtadele taas veetud ehitusjäätmeid.

Töökojad sokutavad autorehve kogumiskohtadesse

Prügi juurdetassijatega on hädas ka rehviliit, kes lubas «Teeme ära 2008» kampaania raames kümne päeva jooksul oma kuludega ära vedada kindlatesse paikadesse kogutud vanad autorehvid.

«Sinna hunnikutesse on hakanud rehve tooma ka töökojad, kes kuritarvitavad seda kampaaniat ja ei täida tootjavastutuse kohustust,» ütles Kaur Kuurme rehviliidust.

Kuurme sõnul ületab kogutud rehvide hulk märgatavalt esialgset prognoosi. «Kui Saku vald helistas, et 200 rehvi on koos, siis järele minnes selgus, et neid oli neli konteineritäit ehk ligi 1500 rehvi,» tõi Kuurme näite. Ta lisas, et kui autojuht rehvide järele läks, saabus samasse kaubik, kust hakati rehve suvaliselt maha loopima.

Mitmele poole Eestimaa teede äärde, näiteks Saku tee ja Männiku külla viiva tee ristile kogutud rehvihunnikud peaksid rehviliidu hinnangul ära veetama lähema paari nädala jooksul.

http://www.postimees.ee/300408/esileht/siseuudised/327144.php

 


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=50

MT EESTI REHVILIIT. Kik igused kaitstud.