Uudised
Rehviliit: rehviliit on hästitoimiv organisatsioon 2008-05-06

Rehviliit on hästitoimiv organisatsioon, mille tootjavastutussüsteemiga on tänaseks liitunud 64 rehvide maaletoojat ning 261 rehvide edasimüüjat üle Eesti, teatas MTÜ Eesti Rehviliit tegevjuht Kaur Kuurme.
Vanarehve võtab seadusele vastavalt kõigis Eesti maakondades ainsana vastu Rehviliidu korraldatud kogumisvõrk, mida hoiavad üleval Rehviliiduga liitunud maaletoojad.

Kuusakoski teenuseid kasutaval Oscarrehvid OÜl pole avalikult väljas infot, kuhu kliendid saaksid tasuta rehve ära anda, samuti puudub võimalus rehve ära anda näiteks Hiiumaal, Valgamaal, Järvamaal. Samas on teada, et Oscarrehvid OÜ poolt maale toodud rehve müüvad ka nendes piirkondades tegutsevad rehviettevõtjad.

Oluline on ka märkida, et ei Oscarrehvid OÜ ega Vallai AS kodulehelt pole võimalik välja lugeda, kus võetakse vastu metsa alt kogutud rehve, mille kokku kogumist seaduse järgi peavad samuti rehvide maaletoojad organiseerima. Rehviliidu kogumispunktidesse on üle Eesti võimalik tasuta ära tuua ka metsa alt kogutud rehve.

Eestis on mitmeid rehviettevõtteid, kes ei ole süsteemiga liitunud. Kui nad ka ise korraldavad vanarehvide utiliseerimist, ei pruugi seda teha nende kliendid, kuna selleks pole loodud võimalust. Näiteks Kuusakoski kodulehel on info, kus sõidu- ja veoauto rehve võetakse nende osakondades vastu hinnaga 1000.- tonn+km.

Olukorras selguse loomiseks on Rehviliidu hinnangul vajalik nn rehvimäärus.

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=3e0e2ed3-8ebd-468d-b7f7-6df891b8d8e9
Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=65

MT EESTI REHVILIIT. Kik igused kaitstud.