Uudised
Rehviliit kogus aprillis-mais ligi 1700 tonni vanu rehve 2008-06-18

Kasutatud rehvide kogumist ja taaskasutamist korraldav MTÜ Eesti Rehviliit kogus Teeme Ära 2008 kampaania raames tänavu aprillis ja mais kokku 1681 tonni rehve.  

„Suure prügikoristusaktsiooni käigus kogutud rehvihulk ületas kõik prognoosid. Eelneva kaardistamise põhjal võis arvata, et rehve on 600-800 tonni, kuid tegelik kogus oli kolm korda suurem,“ ütles Rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme. Terve 2007. aasta jooksul kogus Rehviliit 6100 tonni rehve.

 Rehviliit osales kampaanias Teeme Ära 2008, mille käigus võttis Rehviliit kogutud rehve vastu oma suuremates kogumispunktides ning toetas aktsiooni kümne tööpäeva jooksul transpordiga.  

„Oleme rahul, et saime kiiduväärt puhastusaktsioonis kaasa lüüa ning täname Teeme Ära 2008 tiimi koostöö eest,“ lausus Kuurme. 

Kuurme sõnul saab iga autoomanik panustada loodushoidu, andes vanarehvid tasuta Rehviliidu kogumispunktidesse. Rehviliiduga liikmetest rehvitöökojad toovad klientide vanad rehvid samuti Rehviliidu kogumispunktidesse. Infot kogumisvõrgu ning Rehviliiduga liitunud ettevõtete kohta saab internetiaadressilt www.rehviliit.ee. 

Rehviliidu tootjavastutussüsteemiga on tänaseks ühinenud 293 rehvide maaletoojat ja edasimüüjat üle Eesti. 

 Rehviliit juhib tähelepanu, et need ettevõtted, kes ei ole liitunud Rehviliidu kogumis- ja taaskasutamissüsteemiga peavad samuti organiseerima üleriigilise vanarehvide kogumisvõrgustiku, kuhu saab tasuta rehve ära anda.

  „Kõik autorehvidega tegelevad ettevõtted peavad organiseerima rehvide edasist kokkukogumist ja taaskasutusse suunamist - kas ühinedes Rehviliidu kogumissüsteemiga või luues oma kogumisvõrgu. Rehviliidu kogumissüsteemiga liitunud firmadel on vastav märgis ning keskkonnateadlikult mõtlevad kliendid saavad valida, kus nad rehve ostavad ja vahetavad,“ rõhutas Kuurme.
 

Lisainfo:

Kaur Kuurme

MTÜ Eesti Rehviliit tegevjuht

kaur.kuurme(at)rehviliit.ee

Tel: 56 23 6697


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=72

© MTÜ EESTI REHVILIIT. Kõik õigused kaitstud.