Uudised
Rehviliit soovitab talverehvid alla panna 2008-11-12

MTÜ Eesti Rehviliit soovitab sõidukijuhtidel mõelda rehvivahetusele, sest nullilähedasel temperatuuril halvenevad suverehvide sõiduomadused märgatavalt.


«November on käes ning nädala lõpuks lubab ilmajaam öökülma. Talverehvide kasutamine on Eestis kohustuslik 1. detsembrist, kuid juba praegu on mõistlik rehvivahetustöö ette võtta,» ütles rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme.

Kuurme lisas, et Eesti kliimatingimusi arvestades ei pea rehviliit õigeks naastrehvide keelustamist, küll aga võiks mõelda naastrehvide kasutusaja piiramisele.

«Eestis võiksid naastrehvid olla lubatud 1. novembrist kuni 1. aprillini ehk kokku kaks kuud vähem kui praegu,» ütles Kuurme.

Vanad rehvid saab üle Eesti tasuta ära anda. Kasutatud rehvide kogumist ja taaskasutamist korraldaval MTÜl Eesti Rehviliit on 47 kogumispunkti igas maakonnas.

Rehviliidu tootjavastutussüsteemiga ühinenud rehvitöökojad võtavad uute rehvide ostmisel vanad rehvid tasuta tagasi.

Lisaks saavad eraisikud vanu rehve tasuta ära anda rehviliidu kogumispunktides üle Eesti, mille asukohad leiab veebiaadressilt www.rehviliit.ee.

Eestis on vähim lubatud rehvimustri jääksügavus suverehvidel 1,6 mm ning talverehvidel 3 mm, kuid turvalisuse huvides võiks rehvimustri soovituslik vähim sügavus olla vastavalt 3 ja 4 mm.

Kaur Kuurme
tegevjuht

Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=78

© MTÜ EESTI REHVILIIT. Kõik õigused kaitstud.