Uudised
Politsei alustab rehvide pƵhjalikumat kontrollimist 2008-12-03

TALLINN, 1. detsember, BNS - Seoses talverehvide ametliku kasutusaja saabumisega on politseil kavas lähiajal pöörata tavalisest suuremat tähelepanu sõidukite rehvide kontrollimisele.

Julgestuspolitsei liiklusjärelevalve talituse ülemkomissari Tõnis Sulu sõnul on politsei üks ülesanne kontrollida sõidukite vastavust kehtivatele nõuetele ning lisaks tavapärasele liiklusjärelevalvele suunab politsei lähiajal suuremat tähelepanu talverehvide nõuetekohasele kasutamisele ja nende seisukorrale.

Sulu sõnul tasub kõikidel autojuhtidel probleemide vältimiseks meeles pidada, et alates 1. detsembrist ei tohi enam suverehvidega sõita. "Talverehvid aitavad juhil sõidukit jäisel või lumisel teel kontrolli all hoida ja seetõttu on nende kasutamine meie kõigi turvalisuse tagamiseks oluline. Peamine on juhinduda kiiruse valikul tee- ja ilmaoludest, kuna isegi parimad talverehvid ei saa loodusseaduste vastu," ütles Sulu BNS-ile.

Tema sõnul ei saa talvel kindlasti sihtkohta jõudmiseks arvestada samasuguse ajakuluga kui suviste teeolude puhul ning seetõttu tuleb varuda sõitmiseks aega.

Sõiduautol, veoautol, mille registrimass ei ületa 3,5 tonni ja haagisel, mille registrimass on üle 0,75 tonni, kuid ei ületa 3,5 tonni, peab alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini kasutama talverehve. Nende mustri jääksügavus peab olema vähemalt kolm millimeetrit. Naastrehve võib sõidukil kasutada alates 1. oktoobrist kuni 1. maini.

 


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=80

© MTÜ EESTI REHVILIIT. Kõik õigused kaitstud.