Uudised
Naastrehve lubatakse kasutada aprilli lƵpuni 2010-03-16

MTÜ Eesti Rehviliit saatis 14.03.2010 Majandus ja Kommunikatsiooniministeeriumi Teede ja Raudteeosakonna juhatajale päringu, kas naastrehvide kasutusaega 2010 a kevadel pikendatakse ning kuidas sellest tarbijaid teavitatakse. 

Täna ilmuski Postimees Onlines järgmine uudis:

Kuigi aasta algul kehtima hakanud seadusemuudatusega lühendati naastrehvide kasutamise aega, võib tänavusel kevadel seoses talveilmade jätkumisega naastrehve kasutada kuni aprilli lõpuni.

«Kuigi päike käib juba kõrgelt ja kevadine pööripäev on ukse ees, pole arvestades tänavust tõelist talve talverehvide vahetamisega suverehvide vastu mõistlik kiirustada,» ütles maanteeameti peadirektori asetäitja Villu Vane majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti ning maanteeameti ühist otsust kommenteerides.

Tema sõnul võivad põhimaanteede teeolud päikeselistel päevadel tunduda juba päris suvised, kuid läbikülmunud pinnase tõttu ei võta libeduse teke ilma jahenemise korral kuigi palju aega. «Samuti võib jääkate kõrvalteedel ja -tänavatel püsida veel mõnda aega,» märkis Vane.

Politsei- ja piirivalveameti komissar Riho Tänak kinnitas, et politsei ei hakka mingil juhul naastrehvide eest karistusi määrama enne maikuud, kui teeolud on muutunud ööpäev läbi suvisteks.

Vastavalt teede- ja sideministri määrusele võib naastrehve sõidukil kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Uudis on leitav järgmiselt lingilt:

http://www.e24.ee/?id=237711

Kaur Kuurme

tegevjuht


Prinditud aadressilt http://www.rehviliit.ee/web2/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=92

© MTÜ EESTI REHVILIIT. Kõik õigused kaitstud.